Stosowanie paliw alkilatowych ma coraz większe znaczenie, zwłaszcza w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu i dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W założenia zrównoważonego rozwoju doskonale wpisuje się benzyna powstająca w procesie alkilacji. To produkt o wysokiej czystości i wydajności, który wspiera działanie urządzeń napędzanych małymi silnikami spalinowymi 4- i 2-suwowymi. Okazuje się, że są one powszechnie wykorzystywane w branży ogrodniczej, budowlanej, leśnictwie oraz motosportach. Niewykluczone jednak, że spełni oczekiwania specjalistów także z innych sektorów gospodarki.
1. Paliwo alkilatowe – świetny wybór do prac w ogrodzie
2. Paliwo stworzone z myślą o narzędziach budowlanych
3. Alkilaty – paliwo, które sprawdzi się w leśnictwie
A co z leśnictwem i maszynami wykorzystywanymi do pracy z materiałami drewnianymi? Okazuje się, że tu także do zasilania pił łańcuchowych czy łuparek do drewna i wykaszarek warto wybrać paliwo alkilatowe. Największa zaletą jest tutaj bez wątpienia czystość benzyny, która nie wpłynie negatywnie na panujący w lesie mikroklimat. Brak smrodu, ale też większa wydajność pozwalająca na dłuższą pracę w poszczególnych cyklach między tankowaniami to idealne rozwiązanie nawet do bardziej wymagających leśnych zadań.
4. Motosporty – paliwo alkilatowe zwiększa wydajność silników
Paliwo alkilatowe znajduje zastosowanie także w sportach motorowych. Wyjątkowe alkilaty mają zdolność do zapewnienia stabilnej wydajności silnika nawet przy ekstremalnych warunkach pracy. Pozytywnie wpływają też na osiągi maszyny. Ta stabilność, w połączeniu z wysoką wartością oktanową, sprawia, że paliwo alkilatowe jest idealnym wyborem dla sportów motorowych, które wymagają niezawodnych rozwiązań.