Czym jest
PALIWO ALKILATOWE?

Paliwo alkilatowe znane jest również pod nazwą benzyna alkilatowa lub benzyna alkilowa. Jest to wyjątkowo czysta forma paliwa produkowana jedynie w kilku rafineriach na świecie. Benzyna alkilatowa jest wytwarzana z węglowodorów kopalnych (ropy naftowej) lecz dzięki wyjątkowej technologii produkcji obejmującej proces alkilacji (stąd nazwa produktu), łączenie i skraplanie gazów z destylacji ropy naftowej i instalacji krakingu, otrzymujemy bardzo czyste paliwo o wielu zaletach użytkowych. Między innymi paliwo do piły charakteryzuje się: korzystnym wpływem na żywotność silników i ich podzespołów; znacznym ograniczeniem ilości i toksyczności spalin, długimi okresami przechowywania i dobrą efektywnością i kulturą pracy.

Różnice między benzyną alkilatową a benzyną tradycyjną

Istnieje cała gama różnic między benzyną alkilatową a tradycyjną benzyną dostępną na stacji benzynowej. Dzięki specjalnym parametrom alkilatu paliwa alkilatowe MARLINE® i ASPEN® mają wyjątkowe właściwości przeciwstukowe, tworzą mniejsze ilości sadzy i nagarów oraz powodują mniejsze zużycie podzespołów silnika. Benzynę alkilatową w porównaniu z klasyczną benzyną charakteryzuje również znacznie mniejsza zawartość toksycznych i szkodliwych substancji oraz brak nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo paliwa alkilatowe mogą być przechowywane nawet do 5 lat bez utraty na jakości. Spalanie paliwa alkilatowego generuje znacznie mniejsza ilość spalin, co ma istotny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i ochronę użytkowników urządzeń.

ZASTOSOWANIE paliwa alkilatowego

Paliwa alkilatowe Marline i Aspen zostały stworzone specjalnie do małych silników spalinowych 4- i 2-suwowych. Paliwa alkilatowe przeznaczone są do maszyn pracujących w każdych warunkach i o każdej porze roku. Produkty MARLINE® i ASPEN® zostały opracowane z myślą o zapewnieniu doskonałej wydajności wszystkich maszyn o mniejszych silnikach – od kosiarek, dmuchaw do liści, pił łańcuchowych i agregatów po motorowery, quady i skutery wodne lub śnieżne. 
 
Bardziej efektywna praca maszyn i dłuższa żywotność silnika to coś, na co zwracasz uwagę? Nie chcesz narażać siebie i innych na wdychanie trujących i śmierdzących spalin, a naturalne środowisko nie jest Ci obojętne?  Używaj paliwa do piły przyjaznego Tobie, Twoim maszynom i otaczającemu Cię środowisku.

Ogrodnictwo

Utrzymanie zieleni

Paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen® idealnie nadają się do wszystkich maszyn spalinowych stosowanych w ogrodnictwie. Są nie tylko lepsze dla sprzętu ogrodniczego, ale również dla otaczającego nas środowiska. Brak smrodu i toksycznych spalin sprawią, że praca w ogrodzie będzie zdrowsza i przyjemniejsza.

 
Używasz swoich maszyn sezonowo? Dla paliwa alkilatowego nie jest to problem. Ma ono znacznie dłuższy okres przydatności niż paliwo tradycyjne, co pozwala na bezproblemowy rozruch urządzeń nawet po długim czasie nieużywania. Zapewnia doskonałą wydajność maszyn ogrodniczych, w tym kosiarek, nożyc do żywopłotu, podkaszarek, wykaszarek, kultywatorów rotacyjnych i odśnieżarek, itp.

Budownictwo

Maszyny budowlane

Jeżeli oczekujesz, że Twoje maszyny będą działały dłużej, efektywniej i bezusterkowo, zastosuj paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen®, dzięki którym poniesiesz niższe koszty konserwacji i napraw urządzeń. 

 
Dzięki zastosowaniu paliwa alkilatowego maszyny są mniej narażone na nagary i korozję, a co za tym idzie na naprawy silnika. Paliwa alkilatowe mają doskonałe właściwości eksploatacyjne, pozwalają na pracę maszyn nawet w najtrudniejszych warunkach bez względu na sezon. Pamiętaj o zdrowiu swoim oraz swoich pracowników i nie narażaj ich na wdychanie toksycznych spalin.

Leśnictwo

Praca w lesie i z drewnem

Paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen® doskonale sprawdzają się pod dużymi obciążeniami, przy ciężkiej i długotrwałej pracy w lesie oraz z materiałami drewnianymi.

 
Paliwa alkilatowe MARLINE® i ASPEN® są wyjątkowo czystymi i wydajnymi paliwami do piły znacznie zmniejszającymi ryzyko dla zdrowia osób pracujących w lasach. Dzięki zastosowaniu paliwa alkilatowego maszyny będą wytwarzać mniej trującego dymu i smrodu oraz będą działać lepiej i dłużej. Paliwo to idealnie sprawdzi się do małych maszyn, takich jak piły łańcuchowe, łuparki do drewna i wykaszarki, itp.

Motosport

Karting i sporty motorowe

Jeżeli oczekujesz, że Twoje maszyny będą działały dłużej, efektywniej i bezusterkowo, zastosuj paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen®, dzięki którym poniesiesz niższe koszty konserwacji i napraw urządzeń. 

 
Dzięki zastosowaniu paliwa alkilatowego maszyny są mniej narażone na nagary i korozję, a co za tym idzie na naprawy silnika. Paliwa alkilatowe mają doskonałe właściwości eksploatacyjne, pozwalają na pracę maszyn nawet w najtrudniejszych warunkach bez względu na sezon. Pamiętaj o zdrowiu swoim oraz swoich pracowników i nie narażaj ich na wdychanie toksycznych spalin.

Inne

Wszystkie urządzenia i maszyny

Paliw alkilatowych MARLINE® i Aspen® możesz używać wszędzie, gdzie masz do czynienia z urządzeniem lub maszyną zasilaną silnikiem spalinowym 2- lub 4-suwowym. Odśnieżarka, a może agregat prądotwórczy? Użyj paliwa alkilatowego MARLINE® i ASPEN® i ciesz się efektywną pracą silnika, jego mniejszym zużyciem i niższymi kosztami napraw! 

 
Paliw alkilatowych MARLINE® i Aspen® używaj zawsze, gdy nie chcesz truć siebie, swoich bliskich, pracowników i środowiska!

Europejski Zielony Ład

Celem Europejskiego Zielonego Ładu jest skierowanie Unii Europejskiej na drogę transformacji ekologicznej a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Dzięki inwestycjom w ekologiczne technologie, zrównoważone rozwiązania i nowatorskie przedsiębiorstwa EZŁ może stać się nową strategią wzrostu gospodarczego dla Unii Europejskiej, a zaangażowanie społeczeństwa i wszystkich zainteresowanych stron ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej inicjatywy. 
 
Rząd polski podjął działania, które obejmują m.in. ambitne ograniczenie emisji, inwestowanie w nowatorskie badania i innowacje mające na celu ochronę środowiska naturalnego naszego kontynentu. 

Paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen® doskonale wpisują się w założenia i cele Europejskiego Zielonego Ładu!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co to jest alkilacja?

Alkilacja jest to grupa reakcji chemicznych, których efektem jest wytworzenie alkilatu. Polega ona na przeniesieniu grupy alkilowej lub aryloalkilowej z jednego do drugiego związku chemicznego przy współudziale katalizatora, którym najczęściej jest kwas siarkowy lub fluorowodorowy. Reakcja alkilacji to połączenie olefiny z parafiną – proces chemiczny, w którym lekkie, gazowe węglowodory są łączone w celu wytworzenia wysokooktanowych składników benzyny. Lekkie węglowodory składające się z olefin, takich jak propylen i butylen oraz izoparafin, takich jak izobutan, podawane są do reaktora, gdzie pod wpływem katalizatora łączą się, tworząc mieszaninę cięższych i wyżej wrzących, rozgałęzionych węglowodorów parafinowych, o wysokiej liczbie oktanowej. 

 
Alkilację uważa się za bardzo ważne narzędzie, szeroko stosowane w wielu procesach chemicznych, szczególnie w rafinacji ropy naftowej m.in. podczas: 
 • procesów wspomagających otrzymywanie benzyn i olejów,
 • syntetycznej produkcji benzyn,
 • produkcji wielu barwników, leków i innych produktów syntezy organicznej,
 • polimeryzacji winylowej (produkcja PVC czy polietylenu).
Pierwsze instalacje do alkilacji przy przetwórstwie ropy naftowej zostały uruchomione w latach trzydziestych XX wieku, ale proces ten stał się szczególnie istotny podczas II wojny światowej, kiedy istniało duże zapotrzebowanie na benzynę lotniczą, pozwalając uzyskać aliantom zdecydowaną przewagę np. w Bitwie o Anglię. Po okresie mniejszego zapotrzebowania, obecnie jest on stosowany w połączeniu z destylacją frakcyjną, krakingiem katalitycznym i izomeryzacją w celu zwiększenia wydajności rafinerii w zakresie produkcji benzyny samochodowej oraz do produkcji najwyższej jakości produktów takich jak paliwa alkilatowe.

Co to jest alkilati jakie są jego właściwości?

Alkilat to ciekła frakcja mieszaniny węglowodorów powstałych w procesie alkilacji. Składa się głównie z izooktanu – związku, który nadaje benzynom doskonałe właściwości przeciwstukowe i jest jednym z najczystszych produktów rafinacji. Charakteryzuje się niską zawartością siarki i olefin. Alkilat jest składnikiem większości benzyn (ca 5% vol.), podnosząc ich liczbę oktanową i poprawiając właściwości spalania podczas pracy w silniku. Jest również jednym z głównych składników benzyny lotniczej oraz profesjonalnych paliw używanych w sportach motorowych od kartingu do F1. 

 
Jednym z pierwszych istotnych zastosowań było użycie alkilatu w alianckich myśliwcach podczas Bitwy o Anglię w 1940r. Napędzane benzyną zawierającą alkilaty brytyjskie myśliwce miały możliwość dużych przyspieszeń, co dawało im przewagę nad samolotami niemieckimi.

Jakie są zalety paliwa alkilatowego?

Wyjątkowe zalety paliw alkilatowych MARLINE® i Aspen® sprowadzają się do trzech podstawowych haseł:

 
OCHRONA silnika  OCHRONA zdrowia – OCHRONA środowiska
Podstawowym ich składnikiem jest alkilat – jeden z najczystszych produktów zaawansowanej rafinacji ropy. Specjalne właściwości paliw alkilatowych w porównaniu do klasycznej benzyny bezołowiowej, charakteryzują się przede wszystkim:
 1. Brak lub znacząco mniej trujących związków: benzenu, toluenu, ksylenu, olefin, ołowiu, manganu, siarki i związków tlenowych, dzięki czemu paliwa alkilatowe są czystsze, a ich opary i spaliny mniej trujące.
 2. Mniejsza o ok. 40% ilość spalin i co za tym idzie niższa emisja CO2.
 3. Znaczne wydłużenie okresu używania urządzenia oraz wymierne ograniczenie ilości i kosztów napraw, dzięki czystości i znacznie mniejszej ilości spalin.
 4. Brak korozji podzespołów silnika dzięki odporności paliwa alkilatowego na chłonięcie wilgoci, w wyniku czego paliwo nie zanieczyszcza się skraplającą się wodą. Brak w paliwie alkilatowym alkoholi takich jak etanol lub eter prawie całkowicie ogranicza jego właściwości higroskopijne (alkohole te są obowiązkowym komponentem tradycyjnej benzyny).
 5. Okres składowania i przydatności paliwa alkilatowego to nawet 5 lat. Wydłużona stabilność paliwa to następstwo jego wysokiej odporności oksydacyjnej, dzięki brakowi w składzie alkoholi takich jak etanol i eter.
 6. Brak drażniącego, długo utrzymującego się zapachu, co umożliwia jego użytkowanie w zamkniętych pomieszczeniach. Spowodowane jest to brakiem węglowodorów aromatycznych w składzie paliwa alkilatowego.
 7. Brak szkodliwości dla środowiska wodnego – paliwo nie miesza się z wodą.
 8. Ekologiczne opakowania z możliwością 100% recyklingu ze standardowym HDPE.
 9. Doskonałe właściwości przeciwstukowe. Zapłon paliwa w silniku następuje w żądanym momencie – od iskry, a nie wcześniej – samozapłon, poprawiając kulturę i efektywność pracy silnika, szczególnie w wyższych temperaturach i pod większym obciążeniem (liczba oktanowa MON=92).
 10. Znacznie lepsze warunki pracy silnika (efektywność i osiągi) pod zwiększonym i długotrwałym obciążeniem. Dzięki małej rozpiętości między liczbą oktanową RON=94 i MON=92 paliwo spala się równie dobrze pod dużym, jak i małym obciążeniem zarówno na zimnym silniku, jaki i już po kilku godzinach pracy.
W kwestii ochrony zdrowia podstawową cechą jest całkowity brak lub śladowa zawartość substancji sklasyfikowanych jako silnie trujące, chorobotwórcze lub drażniące i szkodliwe. Porównanie właściwości i korzyści z ograniczonej zawartości toksycznych substancji ilustruje poniższa tabela:
 
ZWIĄZKI TLENOWE
Porównanie ogólnodostępnych kart charakterystyk (bezpieczeństwa) benzyny Pb95 i paliwa alkilatowego MARLINE® i Aspen® w zakresie środków ochrony indywidualnej pracownika (sekcja 8), uświadamia skalę zagrożeń stosowania klasycznej benzyny wobec bezpiecznego w tym zakresie paliwa alkilatowego. Zastąpienie klasycznej benzyny paliwem alkilatowym MARLINE® i Aspen® pozwala na znakomitą poprawę warunków pracy i ochronę zdrowia osób używających urządzeń i maszyn napędzanych tym paliwem. Znaczne ograniczenie narażenia na szkodliwe opary i spaliny skutkuje istotnym ograniczeniem ryzyka występowania chorób i powikłań spowodowanych niebezpiecznymi toksynami zawartymi w klasycznej benzynie. Stosowanie paliw alkilatowych MARLINE® i Aspen® ma też niebagatelny wpływ na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

Co to jest MARLINE®?

MARLINE® to francuska firma, która w 2012 roku, na zamówienie sieci supermarketów Castorama, stworzyła gamę produktów alkilatowych dedykowanych do urządzeń i maszyn budowlanych i ogrodniczych z silnikami 2- i 4-suwowymi. Produkty te po dziś dzień występują pod nazwą MARLINE® Premium 2T i 4T.

 
Obecnie MARLINE® jest marką nr 1 na francuskim rynku paliw specjalnych i zajmuje czołowe miejsce w marketach budowlanych oraz wśród profesjonalnych wypożyczalni urządzeń. Produkty MARLINE® sprzedawane są niemal we wszystkich krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Od 2022 roku firma MARLINE® obecna jest również w Polsce za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora – firmy REFLEX Sp. z o. o.

Co to jest Aspen®?

Aspen® jest liderem nie tylko rynku skandynawskiego, ale i wielu innych krajów europejskich w produkcji paliw alkilatowych. Firma należy do szwedzkiej grupy Lantmännen i posiada zakład produkcyjny w Hindas oraz własne centrum badawczo-rozwojowe (www.aspenfuels.com). Od 2022 roku firma Aspen® obecna jest również w Polsce za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora – firmy REFLEX Sp. z o. o.

Czy paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen® można stosować do starych urządzeń?

Nie ma żadnego problemu z zastosowaniem paliwa alkilatowego MARLINE® i Aspen® w starszych maszynach, jednak przed użyciem paliwa sugerujemy sprawdzić stopień zanieczyszczenia zgorzelinami układu wydechowego i w razie potrzeby odkamienienie.

Czy paliwa alkilatowe MARLINE® i Aspen® można stosować do urządzeń używanych dotychczas z benzyną bezołowiową?

Oczywiście, że tak! Jeśli maszyna pracowała wcześniej na paliwie PB95, to przy zmianie na paliwo alkilatowe, z powodu braku węglowodorów aromatycznych, sporadycznie może wystąpić stwardnienie membrany lub stwardnienie węży, lub przelotek węży, które utrzymują miękkość gumy.

Jaka jest proporcja oleju w paliwieMARLINE® Premium 2T?

MARLINE® Premium 2T jest gotową do użycia w silnikach 2-suwowych mieszanką na bazie paliwa alkilatowego z dodatkiem 2,8% wysokiej klasy oleju syntetycznego biodegradowalnego.

Czy w związku z przejściem na paliwo alkilatowe wymagane są jakieś ustawienia silnika?

Ze względu na różnicę w gęstości substancji, w niektórych maszynach należy wyregulować śrubę L, aby skorygować tę różnicę.

 

Gęstość alkilatu wynosi od 690,0 do 700,0 kg/m3, natomiast benzyny Pb95 od 720,0 do 775,0 kg/m3. 

Czy paliwa alkilatowe nadają się do silników diesla?

Nie, paliwo alkilatowe (benzyna alkilatowa) jest znacznie czystszym zamiennikiem klasycznej benzyny silnikowej (PB95) i jest przeznaczone do silników z zapłonem iskrowym. Do silników diesla firmy MARLINE® i Aspen® mają w ofercie specjalny, wysokogatunkowy i ekologiczny olej napędowy HVO – Marline HVO (biopaliwo II generacji – hydrorafinowany olej roślinny). 

Co to jest unikatowa bańka ekoi dlaczego jest eko?

Unikatowe bańki eko to opakowania, w których konfekcjonowane są paliwa MARLINE® i Aspen®. Ich unikatowość i ekologiczność bierze się z ich wyjątkowego procesu produkcji. Opakowania paliw są fluorowane w formie poprzez technologię barierową, dzięki czemu stworzona zostaje dwukierunkowa bariera, która zapobiega migracji paliwa do opakowania. Proces ten pozwala, by opakowania były w 100% recyklingowane ze standardowym HDPE.

Co robić z opakowaniamipo paliwach MARLINE® i Aspen®?

Specjalne bańki 2, 5 i 20 litrowe, w które konfekcjonowane są paliwa MARLINE® i Aspen®, dzięki swej wyjątkowej technologii produkcji nadają się do bezpośredniej utylizacji i recyklingu bez potrzeby wcześniejszej obróbki (m.in. płukania i mycia). Bańkę po użyciu i opróżnieniu z resztek paliwa można od razu wyrzucić do pojemnika na plastik (HDPE).

Czy warunki gwarancji urządzeńuwzględniają korzystanie z paliwa alkilatowego?

Tak. Paliwo alkilatowe jest coraz częściej zalecane przez producentów małych silników spalinowych. Zauważają oni zalety paliw alkilatowych w eksploatacji urządzeń (kultura pracy, czystość spalania, osiągi) oraz znaczne zmniejszenie negatywnego oddziaływania na użytkownika i jego środowisko.  

Benzyna alkilatowa – szerokie zastosowanie w leśnictwie, ogrodnictwie, budownictwie, sporcie i rekreacji

Paliwo alkilatowe, nazywane nie bez powodu benzyną ekologiczną jest przeznaczone do wszystkich urządzeń z silnikami dwu- i czterosuwowymi. Oznacza to, że z powodzeniem może być stosowane przez każdego, zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów w warunkach domowych. Polecamy nasze paliwo ekologiczne do skuterów, kosiarek, podkaszarek, quadów, pił łańcuchowych i wielu innych. Zobacz, jakie jest zastosowanie tego produktu i postaw na współpracę z zaufanym dystrybutorem paliwa alkilatowego – AlkiPower.

Benzyna ekologiczna do sprzętów ogrodniczych

Koszenie trawnika, podkaszanie krzewów i wiele innych prac w ogrodzie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, pozbawione drażniących zapachów i trujących spalin. Wystarczy, że w swoim urządzeniu umieścisz nowe, czyste paliwo aliklatowe Marline Premium zamiast klasycznej benzyny ze stacji, a różnice zauważysz niemal natychmiast. Wybierz produkt doskonałej jakości, niemal pozbawiony toksycznych składników, chroniący ludzi, środowisko i silniki urządzeń spalinowych przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Postaw na ekologiczną benzynę do sprzętów ogrodniczych i nie tylko.

Ekologiczna benzyna – moc i jakość potrzebne w leśnictwie

Użytkowanie piły w dużym stopniu zależy od tego, jakim paliwem ją zasilasz. Jeśli poszukujesz paliwa, które poprawi efektywność pracy silnika Twojego urządzenia, jednocześnie poprawiając Twój komfort pracy, benzyna alkilatowa okaże się idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo ma starannie wyselekcjonowany skład pozbawiony wielu toksycznych substancji chemicznych, takich jak: benzen, etanol, toulen oraz wiele innych, dzięki czemu jest niemal bezwonna, stabilna i wydziela nawet do 40% mniej trujących spalin. Nie tylko zasila, ale też chroni silnik przed zabrudzeniami sadzą, nagarem oraz korozją, dlatego żywotność urządzenia w odczuwalny sposób się wydłuża, zmniejszając przy tym koszty związane z ciągłymi naprawami. Specjalizujemy się w dystrybucji paliwa alkilatowego premium marki Marline, które zostało opracowane z myślą o małych silnikach spalinowych dwu- i czterosuwowych w urządzeniach takich jak: piły, podkaszarki, wertykulatory, dmuchawy, odśnieżarki oraz wiele innych urządzeń ogrodniczych i nie tylko. Tam, gdzie liczy się efektywność i komfort pracy z urządzeniem spalinowym sprawdzi się nasze paliwo ekologiczne.

Ekologiczne paliwo alkilatowe do maszyn budowlanych

W pracach budowlanych i remontowych korzystasz z urządzeń z silnikami dwu- lub czterosuwowymi? Świetnie się składa, ponieważ dla zasilania ich klasyczną benzyną pojawiła się właśnie alternatywa. Jest nią paliwo alkilatowe – czysta benzyna alkilatowa niemal bezwonna, bez trujących węglowodorów aromatycznych i innych rakotwórczych związków chemicznych. Masz pod sobą zespół robotników, a może sam korzystasz z urządzeń spalinowych? Sprawdź ofertę AlkiPower, a w niej paliwa alkilatowe Marline Premium, które znacznie poprawią komfort pracy i ochronią zdrowie Twoje i Twoich pracowników. Paliwo alkilatowe Marline Premium dostępne jest w kilku pojemnościach do wyboru. 

Ekologiczne paliwo do skuterów, quadów, motorówek – benzyna wykorzystywana w sportach

Zasilanie skuterów, quadów i innych sportowych maszyn spalinowych jeszcze nigdy nie było tak proste i ekologiczne. Wlewając do baku paliwa alkilatowe z serii Marline Premium zyskujesz efektywną pracę silnika i większy komfort użytkowania, jednocześnie chronisz silnik i środowisko przed zanieczyszczeniami. Brak toksycznych substancji zdecydowanie zmniejsza uszkodzenia podzespołów silnika, ogranicza negatywne skutki na zdrowie człowieka oraz środowisko zarówno wodne, jak i lądowe. Przekonaj się o tym – zapraszamy do współpracy osoby związane z branżą sportową, motosportową oraz rekreacyjną. 

Dlaczego warto wybrać alkilatowe paliwo?

Alkilatowe paliwo jest doskonałym wyborem dla urządzeń z małymi silnikami dwu- i czterosuwowymi ponieważ charakteryzuje się:

 • łatwością w użyciu, dzięki gotowej mieszance benzyny z olejem (dla silników 2-suwowych)
 • brakiem trujących substancji chemicznych, m.in. takich jak benzen, etanol, ksylen, toluen,
 • długim okresem przydatności – do 5 lat w kanistrze i do 3 lat w silniku,
 • zwiększoną efektywnością pracy silnika,
 • brakiem nieprzyjemnego, duszącego zapachu podczas spalania.

Nasza ekologiczna benzyna gwarantuje płynne działanie i rozruch silnika, minimalizuje emisję zanieczyszczeń oraz chroni układ paliwowy przed korozją i nagarem. Dzięki temu urządzenie będzie działać efektywnie i bezawaryjnie przez długi czas. Utrzymana w czystości maszyna nie wymaga częstych napraw i konserwacji, , co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Paliwo alkilatowe Marline, które mamy przyjemność Ci zaprezentować zostało specjalnie opracowane dla silników urządzeń używanych m.in. w lasach, parkach, ogrodach, aby wykreować odpowiednie środowisko pracy. Brak szkodliwych substancji to ochrona środowiska i zdrowia ludzkiego, a także wyższy komfort pracy.

Gwarantujemy jakość i ochronę silników Twoich urządzeń

Nasze paliwo alkilatowe przechodzi rygorystyczne testy, abyś miał pewność, z czego korzystasz. Posiada certyfikat instytutu KWF. Benzyna alkilatowa Marline Premium 2T do silników dwusuwowych w swoim składzie zawiera biodegradowalny olej JASO FD o bardzo wysokiej wydajności, zgodny z wymaganiami producentów silników. Możesz być pewny, że Twój park maszynowy będzie działać sprawnie i niezawodnie podczas pracy w najcięższych warunkach, a przy tym posłuży Ci dłużej niż podczas korzystania z klasycznej benzyny ze stacji.

Zamów online ekologicznie paliwo – zapraszamy do AlkiPower

Zakupy w sklepie AlkiPower to wybór ekologiczny i ekonomiczny. Współpraca z nami pozwala zaoszczędzić Ci sporo czasu.. Wybierz najlepsze ekologiczne paliwo dla swoich urządzeń. Daj maszynie to, czego potrzebuje, aby efektywnie wykonywać każde zadanie. Zasilona naszym paliwem może też spokojnie zimować bez konsekwencji utraty na jakości. Sama benzyna alkilatowa zachowuje swoje właściwości nawet do 5 lat w kanistrze i przez 3 lata w samym zbiorniku silnika! Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat naszego paliwa alkilatowego i zacząć współpracę handlową. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę lub plan współpracy biznesowej.