5 obszarów, w których zastosowanie ma paliwo alkilatowe

Stosowanie paliw alkilatowych ma coraz większe znaczenie, zwłaszcza w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu i dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W założenia zrównoważonego rozwoju doskonale wpisuje się benzyna powstająca w procesie alkilacji. To produkt o wysokiej czystości i wydajności, który wspiera działanie urządzeń napędzanych małymi silnikami spalinowymi 4- i 2-suwowymi. Okazuje się, że są one powszechnie wykorzystywane w branży ogrodniczej, budowlanej, leśnictwie oraz motosportach. Niewykluczone jednak, że spełni oczekiwania specjalistów także z innych sektorów gospodarki.

1. Paliwo alkilatowe – świetny wybór do prac w ogrodzie

Jednym z najważniejszych obszarów zastosowania paliwa alkilatowego są prace ogrodowe prowadzone z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń spalinowych. Wszystkie maszyny, które służą do utrzymania zieleni, a wyposażone są w silniki 2- lub 4-suwowe będę doskonale współpracował z benzyną alkilatową MARLINE® i Aspen®. Chodzi tu o szeroką gamę kosiarek, pilarek łańcuchowych, podkaszarek czy dmuchaw do liści. Dlaczego?
 
Po pierwsze dlatego, że paliwo alkilatowe ma dłuższą przydatność od paliwa tradycyjnego i sezonowe przestoje nie są dla niego problemem. Po drugie – nie wydziela brzydkich zapachów ani toksyn, które skutecznie mogłyby uprzykrzyć wypoczynek w ogrodzie.  

2. Paliwo stworzone z myślą o narzędziach budowlanych

Wobec maszyn budowlanych też mamy wysokie oczekiwania, którym sprosta wyselekcjonowane paliwa alkilatowe. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ochronę, jaką silnikom 2- i 4-suwowym zapewnia dobrej jakości, ekologiczna benzyna. Jeśli nie tylko napędza ona urządzenie, ale jeszcze chroni jego newralgiczne podzespoły i komponenty przed zabrudzeniami, korozją czy usterkami, to stanowi ona pierwszy wybór wielu specjalistów.
 
Jako przedsiębiorca, ale też prywatny użytkownik docenisz ochronę silnika gwarantowaną przez benzynę alkilatową i brak szkodliwych substancji, których nie musi wdychać operator urządzenia podczas pracy z nim.

3. Alkilaty – paliwo, które sprawdzi się w leśnictwie

A co z leśnictwem i maszynami wykorzystywanymi do pracy z materiałami drewnianymi? Okazuje się, że tu także do zasilania pił łańcuchowych czy łuparek do drewna i wykaszarek warto wybrać paliwo alkilatowe. Największa zaletą jest tutaj bez wątpienia czystość benzyny, która nie wpłynie negatywnie na panujący w lesie mikroklimat. Brak smrodu, ale też większa wydajność pozwalająca na dłuższą pracę w poszczególnych cyklach między tankowaniami to idealne rozwiązanie nawet do bardziej wymagających leśnych zadań.

4. Motosporty – paliwo alkilatowe zwiększa wydajność silników

Paliwo alkilatowe znajduje zastosowanie także w sportach motorowych. Wyjątkowe alkilaty mają zdolność do zapewnienia stabilnej wydajności silnika nawet przy ekstremalnych warunkach pracy. Pozytywnie wpływają też na osiągi maszyny. Ta stabilność, w połączeniu z wysoką wartością oktanową, sprawia, że paliwo alkilatowe jest idealnym wyborem dla sportów motorowych, które wymagają niezawodnych rozwiązań.

5. Paliwo przyszłości? Benzyna alkilatowa już zdobywa kolejne branże

Paliwo alkilatowe dzisiaj jest jeszcze innowacyjnym rozwiązaniem, ale przewidujemy, że w takim tempie jak dotychczas, za kilka lat stanie się poważną konkurencją dla tradycyjnej benzyny. Jako stabilne źródło zasilania odśnieżarek, agregatów prądotwórczych i wielu innych maszyn z silnikami 2- i 4-suwowymi jest w stanie sprostać wszystkim zadaniom, nawet w bardziej wymagającym otoczeniu. Co następne? Branża motoryzacyjna, przemysł lotniczy, wojskowy – to tylko niektóre z obszarów, które mogą przejść na bardziej ekologiczne źródła zasilania w niedalekiej przyszłości.
 
Pomimo że technologia ta jest stosunkowo nowa, jej potencjał jest ogromny. Biorąc pod uwagę coraz większą świadomość ekologiczną i konieczność ochrony naszej planety, paliwo alkilatowe wydaje się być paliwem przyszłości – efektywnym, czystym i przede wszystkim odpowiedzialnym środowiskowo. 

Zobacz także: