Dlaczego jesienią szczególnie warto zasilić maszyny i urządzenia paliwem alkilatowym?

Jesień to pora roku, w której zmienia się krajobraz za oknem, a ogród, trawnik czy las wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy zastanawiasz się, jakim paliwem zasilić kosiarki czy piły w październiku i listopadzie, podpowiadamy – wybierz paliwo alkilatowe. Najlepiej przygotuje ono sprzęty do pracy teraz i do przetrwania zimy. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Brak konieczności wymiany paliwa na zimowe

Tradycyjna benzyna zmienia swoje właściwości w zależności od temperatury, co może prowadzić do problemów z uruchamianiem silnika w chłodniejsze dni. Dzięki swojej wyjątkowej stabilności i odporności na zmiany temperatur, paliwo alkilatowe eliminuje potrzebę sezonowej wymiany paliwa. Oznacza to mniej trosk i mniej pracy przygotowawczej dla właścicieli maszyn. Bak zalany jesienią, może pozostać częściowo pełny do wiosny. Nawet, jeśli przez ten czas sprzęt nie będzie użytkowany, nie wpłynie to, ani na jego kondycję, ani na jakość samego paliwa.

Możliwość długiego przechowywania

Jesień to czas, gdy wiele maszyn jest wyłączanych, przygotowywanych na zimę, która minie im w bezruchu. Tymczasem benzyna alkilatowa MARLINE Premium oferuje znacznie dłuższą żywotność. Można ją przechowywać przez co najmniej 3 lata w silniku, a w szczelnie zamkniętym kanistrze nawet do 5 lat. Dla porównania rekomendowany okres w przypadku benzyny to zaledwie od 1 do 3 miesięcy, a w niekorzystnych warunkach znacznie krócej. Jej właściwości zanikają, co może prowadzić do problemów z uruchamianiem silnika po dłuższym okresie bezczynności.
 
Z uwagi na znaczną zawartość etanolu w klasycznej benzynie, paliwo jest podatne na utlenianie i chłonięcie wilgoci. Brak etanolu w benzynie alkilatowej sprawia, że benzyna alkilatowa zachowuje swoją wyjątkową jakość przez okres 3-5 lat, nawet wtedy gdy maszyna jest nieużywana. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań i dla tych, którzy okazjonalnie czy sezonowo użytkują swoje maszyny.

Możliwość przechowywania i pracy w niskich temperaturach

Jesień to czas, gdy temperatury zaczynają gwałtownie spadać, zwłaszcza w nocy. Dla wielu paliw tradycyjnych oznacza to ryzyko zmętnienia i pojawienia się osadów. Benzyna alkilatowa wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami niskotemperaturowymi. Jej punkt zmętnienia wynosi -42°C, co sprawia, że nawet w bardzo chłodne dni i noce zachowuje ona swoją klarowność. Co więcej, gotowe mieszanki paliwa alkilatowego z olejem do silników dwusuwowych (jak w przypadku paliwa Marline Premium 2T) są również przystosowane do niskich temperatur. Bez względu na warunki w jakich korzystamy z mieszanki, wysokiej jakości olej w niej zawarty nie traci swoich właściwości, co przekłada się na lepsze smarowanie i ochronę silnika.
 
Zatem jesień czy zima nie wpływają na wydajność benzyny alkilatowej, a Ty nie zauważysz zmian w działaniu maszyn nią zasilanych. Paliwo to jest bardzo stabilne i odporne na wysokie i niskie temperatur. Wraz z nadejściem chłodniejszych okresów roku nie musisz pamiętać o wymianie paliwa, oczyszczaniu baku, planować sposobu, w jaki przechowasz benzynę. Brak konieczności wymiany paliwa na zimowe pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Nadeszła jesień – czas na paliwa alkilatowe

Jesień to wyjątkowy czas, kiedy przyroda przechodzi w stan spoczynku, a my przygotowujemy się do nadejścia zimy. Aby nasze maszyny i urządzenia działały sprawnie i były gotowe do pracy w każdych warunkach, warto zainwestować w paliwo alkilatowe. Jego wyjątkowe właściwości, takie jak długa żywotność, doskonałe właściwości niskotemperaturowe i brak konieczności wymiany na zimowe, czynią go idealnym wyborem do pracy w chłodzie. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze urządzenia będą działać bezproblemowo, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Zobacz także: