Dlaczego warto zainwestować w paliwa alkilatowe premium?

Zakup paliwa do kosiarki, skutera czy piły spalinowej jest dość sporym wydatkiem. Nic dziwnego, że starasz się szukać oszczędności. Ale czy w tym przypadku oszczędzanie na jakości benzyny to na pewno dobry pomysł? Oczywiście, że nie. Złej jakości paliwo nie pozostaje obojętne dla podzespołów silników maszyn spalinowych, może powodować ich szybsze zużywanie, a nawet uszkodzenia. Nie chcesz skracać żywotności urządzeń z silnikami 2- i 4-uwowymi? Wybierz paliwo alkilatowe Marline Premium. Zobacz, dlaczego Cię do tego zachęcamy!

 
Jeśli do tej pory, nie miałeś okazji bliżej poznać czy przetestować paliw alkilatowych, wierzymy, że po lekturze tego artykułu zechcesz je sprawdzić. Zapraszamy wtedy do zrobienia zakupów w sklepie AlkiPower, poprzedzonych konsultacjami z naszymi doradcami – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w wyborze.

Czym są paliwa alkilatowe?

Paliwa alkilatowe premium, zwane również ekologiczną benzyną alkilatową, to szczególny rodzaj paliwa produkowanego jedynie w kilku rafineriach na świecie. Paliwo jest wytwarzane z węglowodorów kopalnych (ropy naftowej). Dzięki specjalnej technologii produkcji, która obejmuje proces alkilacji, dochodzi do łączenia i skraplania gazów z destylacji ropy naftowej i instalacji krakingu. Efektem jest bardzo czyste paliwo o wielu zaletach – o wyższej liczbie oktanowej i niższym poziomie zanieczyszczeń. To szczególnie korzystne dla silników spalinowych, co do których mamy oczekiwania, aby pracowały sprawnie, wydajnie i miały długą żywotność.

Aspekty ekologiczne – czyste paliwa alkilatowe nie szkodzą środowisku

Jednym z głównych powodów, dla których warto zainwestować w paliwa alkilatowe premium, jest to, że są ekologiczne. W niewielkim stopniu emitują dwutlenek węgla, który w ogromnych ilościach powstaje przy spalaniu klasycznej benzyny ze stacji. Znaczący wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń to ogromny atut benzyny alkilatowej, który zyskuje na znaczeniu zwłaszcza obecnie, gdy borykamy się z problemami globalnego ocieplenia czy smogu.
 
Jak to możliwe, że paliwo alkilatowe jest nazywane czystym paliwem? Przede wszystkim wynika to z tego, że nie zawiera w składzie substancji toksycznych, trujących, drażniących drogi oddechowe, powodujących choroby. Nie przyczynia się także do degradacji środowiska naturalnego, więc możesz cieszyć się spokojnym wypoczynkiem w swoim ogrodzie. Benzyna otrzymana w procesie alkilacji jest znacznie czystsza, , toksycznych i szkodliwych substancji, a także jest pozbawiona charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu.

Wydajność spalania – paliwa alkilatowe z olejem

Paliwa alkilatowe cechują się również wyższą wydajnością spalania. Co więcej, dzięki wyższej liczbie oktanowej, silniki pracujące na paliwie alkilatowym są zazwyczaj bardziej wydajne i lepiej chronione przed degradacją. To dodatkowo zwiększa efektywność spalania i może znacznie zwiększyć oszczędności dla użytkowników.
 
Paliwo alkilatowe mieszanka posiadająca w składzie olej, co pozwala na uniknięcie błędu w dozowaniu i dopasowywanie odpowiedniej ilości benzyny do konkretnych potrzeb czy pojemności zbiornika paliwa. 
 
Wreszcie – „data ważności”. Paliwo alkilatowe może być przechowywane zamknięte nawet do 5 lat, a po otwarciu przez 3 lata i nie traci nic ze swoich właściwości. Pozostaje tak samo wydajne, skuteczne i bezpieczne, jak w dniu zakupu.

Zalety korzystania z paliw alkilatowych

Inwestycja w paliwa alkilatowe premium przynosi wiele zalet. Po pierwsze – jak już wspomnieliśmy – korzystanie z tych paliw jest dużo bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż redukuje emisję szkodliwych związków, takich jak siarka czy dwutlenek węgla.
 
Po drugie, paliwa alkilatowe powoduje oszczędności ze względu na to, że nie jest szkodliwe dla silnika i innych podzespołów urządzenia. Nie ma zatem powodu, aby często je naprawiać czy wymieniać na nowe, bo benzyna tanie powoduje nagarów i degradacji. 
 
Po trzecie, paliwa te są bardziej delikatne dla silników, co oznacza, że mogą one pracować dłużej i efektywniej. Chroniąc poszczególne podzespoły maszyn, zapewniają im lepszą żywotność i mniejszą podatność na korozję. Do tego nie powodują uporczywych zabrudzeń, które trudno usunąć zwłaszcza ze szczelin czy uszczelek.

Inwestycja w paliwa alkilatowe premium po prostu się opłaca!

Wybór paliw alkilatowych premium to inwestycja zarówno w zdrowie naszej planety, ochronę przyrody i ludzi, jak i w żywotność maszyn, które użytkujesz. Zdecydowanie warto rozważyć przejście na paliwa alkilatowe, zarówno z punktu widzenia ekologicznego, jak i ekonomicznego. Korzyści wynikające z podjęcia tej decyzji odczujesz bardzo szybko. 

Zobacz także: