Do jakich silników jest paliwo alkilatowe?

Paliwo alkilatowe to coraz bardziej popularny wybór wśród użytkujących urządzenia spalinowe wyposażone w małe silniki. Zwłaszcza wśród tych, którzy chcą zadbać o swoje maszyny, obniżyć koszty ich eksploatacji i zminimalizować wpływ spalin na środowisko. To właśnie z myślą o tym powstało paliwo aliklatowe MARLINE Premium, które oprócz zalet dla otoczenia oferuje także wiele korzyści silnikom 2- i 4-suwowym, a jego wszechstronność sprawia, że sprawdza się w wielu branżach, w tym w leśnictwie, ogrodnictwie, budownictwie, sporcie i rekreacji oraz wśród służb, na przykład straży pożarnej. 

Paliwa alkilatowe MARLINE Premium: Dla każdej branży, bez względu na sezon

Paliwa MARLINE Premium to doskonały przykład tego, jak paliwo alkilatowe może zrewolucjonizować sposób użytkowania maszyn wyposażonych w małe silniki spalinowe. Te paliwa zostały specjalnie opracowane z myślą o urządzeniach pracujących w różnych branżach i warunkach, co czyni je wyjątkowo wszechstronnymi.

W efekcie paliwo jest wyjątkowo czyste i ma doskonałe walory użytkowe. Zapraszamy Cię na porównanie benzyny tradycyjnej z alkilatową pod względem zawartości różnych substancji, jak również do zapoznania się z długą listą jego zalet (także środowiskowych). 

Leśnictwo

branży leśnej maszyny spalinowe są niezbędne do prowadzenia czy wspierania wielu prac związanych z pielęgnacją lasów. Paliwa alkilatowe MARLINE Premium są doskonałym wyborem dla leśników, ponieważ są one mniej szkodliwe dla środowiska, co przekłada się na mniejszy wpływ na ekosystemy leśne. Ponadto, czyste spaliny ograniczają negatywny wpływ na zdrowie operatorów i pracowników leśnych posługujących się piłami. 

Ogrodnictwo

W ogrodnictwie maszyny spalinowe są niezastąpione do pielęgnacji ogrodów i innych terenów zielonych. Paliwa alkilatowe MARLINE Premium wlane do baków kosiarek, wertykulatorów, glebogryzarek lub innych małych urządzeń spalinowych pozwalają ograniczyć emisję szkodliwych substancji podczas koszenia trawników, co jest istotne w otoczeniu, w którym dba się o estetykę i zdrowie roślin. Również brak etanolu w benzynie alkilatowej sprawia, że jest ona bardzo stabilna, przez co w sezonie zimowym nie wymaga zlewania z silników. Nieużywane urządzenia spalinowe zalane paliwem alkilatowym Marline Premium nie będą sprawiały problemu podczas kolejnego użytkowania. 

Budownictwo

branży budowlanej małe maszyny spalinowe (ubijaki, zagęszczarki, przecinaki, frezarki) są często używane do realizowania różnych zadań montażowych czy przy obróbce. Paliwa alkilatowe MARLINE Premium gwarantują nie tylko czystszą pracę, ale także lepszą wydajność i trwałość silników, co przekłada się na mniejszą liczbę awarii i kosztów napraw. 

Sport i rekreacja

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami łodzi, skuterów wodnych czy innych maszyn do sportów wodnych, paliwo alkilatowe MARLINE Premium może znacząco poprawić nasze doświadczenia w czasie rekreacji na świeżym powietrzu. Paliwo to również nie miesza się z wodą i nie jest szkodliwe dla środowiska wodnego.

Jakie są korzyści dla silników wynikające ze stosowania paliwa alkilatowego?

Wydłużenie żywotności maszyn

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z używania paliw alkilatowych MARLINE Premium jest wydłużenie żywotności maszyn. Dzięki niższej zawartości szkodliwych substancji, takich jak benzen, toluen, etanol i ksylen silniki pracują bardziej efektywnie i nie ulegają tak szybko zużyciu. To oznacza, że maszyny będą działać dłużej i wymagać mniej kosztownych napraw. 

Znacznie mniejsza konieczność napraw

Czy wiesz, że aż 70% awarii jest spowodowanych używaniem nieprawidłowej mieszanki benzyny z olejem? Dzięki czystszym spalinom, które nie powodują osadzania się nagaru i sadzy w silniku, częstotliwość napraw ulega znacznemu zmniejszeniu. To oznacza mniej przestoju narzędzi spalinowych i niższe koszty utrzymania całego parku maszynowego. 

Brak nagaru i sadzy

Jednym z najważniejszych czynników, które sprawiają, że paliwo alkilatowe MARLINE Premium wyróżnia się na tle tradycyjnych paliw, jest brak nagaru i sadzy w silnikach napędzanych alkilatem. Osady te mogą powodować poważne problemy w silnikach spalinowych, w tym spadek wydajności i awarie. Paliwo alkilatowe eliminuje ten problem, co znacznie ułatwia utrzymanie podzespołów silnika w czystości. 

Brak konieczności wymiany paliwa na zimowe

W przypadku tradycyjnych paliw, konieczna jest często zmiana na paliwo zimowe. Paliwo alkilatowe MARLINE Premium nie wymaga takiej zamiany, co oznacza mniej kłopotów i kosztów dla użytkownika. Jest tak samo wydajne przez cały rok. 

Długi okres przechowywania

Paliwo alkilatowe MARLINE Premium można przechowywać w silnikach maszyn nawet do 3 lat a w zamkniętym kanistrze nawet do 5 lat. To oznacza, że użytkownicy nie muszą martwić się o paliwo w okresach, gdy nie korzystają z pił czy kosiarek i mogą je bez problemu składować przez lata. 

Przejście ze zwykłej benzyny na paliwo alkilatowe - regulacja silnika

W większości wypadków zarówno w nowych, jak i starszych, używanych urządzeń nie jest wymagana dodatkowa regulacja dla prawidłowej pracy silnika na nowym, czystym paliwie alkilatowym MARLINE Premium lub ASPEN. Sporadycznie, w niektórych przypadkach (lub specyficznych, skrajnych warunkach bardzo dużych mrozów lub upałów) zaleca się przeprowadzenie jednorazowej regulacji silnika w zakresie składu mieszanki paliwowo-powietrznej. Jest to standardowa procedura regulacji gaźnika w silnikach z manualną regulacją (śrubki L/H). Dla silników z elektronicznym sterowaniem nie ma takiej potrzeby.  

Zobacz także: